Maldivler

Maldivler, Hint okyanusunda yer alan takımada ülkesi, 1200 ada ve adacıktan oluşur. 400 civarında adada yerleşim vardır. Diğerleri halen keşfedilmemiş ve el değmemiş haldedir. Yerleşim olan adaların 200 tanesi turizm adasıdır. Diğer adalar ise yerel halkın yaşadığı adalardır.

Başkent Male’de en son sayıma göre yaklaşım 81 bin kişi yaşar. Şehir içerisinde ulaşım çok kolaydır. Birçok tarihi yerin yanı sıra alışveriş ve yemek için geniş alternatif bulunur. Yerel pazarlardan karnaval alanlarına kadar vakit geçirmek için seçeneğiniz çoktur.

Başkent Male de özellikle Bağımsızlık Meydanı, Sultan Parkı ve Cuma Camii görülmesi gereken yerler arasındadır. İslam ülkesi olan Maldivler, turizm açısından da en güvenilir ülkelerden birisidir.

Atollerden Oluşmuş Ülke: Maldivler

Maldivler de çok fazla mercan adasının yanı sıra atoller bulunur. Ortasında lagün adı verilen göllerin olduğu kapalı ya da kısmen kapalı adacıklara atol ismi verilmektedir. Lagünlerin derinliği çok çeşitlidir. 50 metreden çok daha derin lagünlere rastlamak mümkündür.

Ülkenin en ünlü ve bilinen Atolü Baa Atol’dür ve burası UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Bu atol 75 adadan oluşur. Bu adaların sadece 13 tanesinde yerleşim vardır. Baa Atolü Başkent Male’den 120 km uzaklıktadır.

Su altı ve su üstü zenginliği ile birçok turisti kendine çeken bu ülkenin iklimi de turizme uygundur. Her mevsim rahatlıkla tatil yapılacak Maldivler tropikal iklime sahiptir. Ortalama sıcaklık 28 ile 30 derece arasındadır ve nemi ile rahatsızlık vermez. Haydi Maldivlere olarak bu birbirinden eşsiz atollerde gönlünüzce tatil geçirmeniz için size özel tatil programları yapıyoruz.

Maldivlere Vizesiz Seyahat Mümkün

Maldivler – Yolda Kal

Bu ülkeye vizesiz rahatlıkla seyahat edilir. Ancak bazı evrakların tamamlanması gerekiyor. Bu evrakları tamamladığınızda 30 gün seyahat izni verilir. Haydi Maldivlere olarak size özel tatil programı yaparken bu evrakların da hazırlanması konusunda size yardımcı oluyoruz.

Tek destinasyon noktamız olan Maldivler de en iyi ve sorunsuz şekilde tatil yapmanız için adım adım tur programınızı sizinle yapıyoruz. Sürekli çalıştığımız havayolları ve otellerden aldığımız indirimler ile bütçenize uygun tatil planınızı gerçekleştiriyoruz. Dil desteğinden telefon desteğine kadar tüm tatil sürecinde de yanınızda olup, tatilinizi keyifli geçirmeniz için çalışıyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.