Yürüyerek Balkanlar Seyahati Rotası

Yürüyerek Balkanlar Seyahati Rotası detaylı bilgi isteyenler için hazırlandı. Sırbistan’da başlayan yolculuğum garip bir hal alarak yürüyerek seyahate dönüştü. Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk ve Makedonya, Üsküp‘e kadar 5 ay boyunca toplam 1000 km yol yürüdüm.

Üsküp’e ulaştıktan sonra bir süre dinlenmek ve yeni seyahate hazırlanmak amacıyla İzmir’e dönüş yaptım. İzmir’de kaldığım süre boyunca fotoğraflarım üzerinde çalıştım ve çok daha önemlisi Atlantik Okyanusu‘nu geçmek için 20 mt’lik Sun Spray yelkenli teknesi ile iletişim kurdum. 5 Aralık 2012 günü Fransa‘nın Cap D’Age limanından başladığım deniz yolculuğum sırasında Akdeniz, Las Palmas ve Atlantik Okyanusu sonrasında Antigua adasına vardım. Antigua Adasını baştan başa yürüdükten sonra Güney Karayipler’de bulunan Trinidad & Tobago adasında yelken yolculuğum son buldu.

Buradan uçak ile geçtiğim Venezuela’nın yağmur ormanları ile kaplı bölgesi Delta Amacuro’da (Orinoco Delta) 2 ay boyunca Warao yerlileri ile birlikte yaşayarak gönüllü çalıştım.

Venezuela’dan Brezilya’ya kadar Amazon Ormanları’nı otobüsle geçtim.

Harita üzerinde bulunan ikonlar nerede konakladığımı, mola verdiğimi, alışveriş yaptığımı, davet edenlerle rakı ve kahve içtiğimi göstermekte.