Belgrad Bira Festivali 2019

Bira ve müziği seviyorsanız bu festival tam size göre. 14 – 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında Belgrad Bira Festivali Usce’de yapılacak. Belgrad Bira Festivali, doğu Avrupa’nın en büyük bira festivali olarak ön plana çıkıyor. Her yılın Ağustos ayında kutlanan festivale 5 gün boyunca 500.000’den fazla kişi katılıyor. Bu kadar büyük çapta katılımın en önemli sebepleri ise festivale bedava giriş, yerel müziklerden heavy metale, bluesa sıradışı kalitede müzik grupları ve çok farklı çeşitlerde yerli ve yabancı bira firmalarının festivalde yer almasıdır.

İlk olarak 2003 yılında kutlanmaya başlanan festival 13 yıl boyunca 5,5 milyondan fazla ziyaretçiyi kendisine çekebilmeyi başardı, 450 fazla konsere evsahipliği yaptı, 90’dan fazla bira markasının tadılmasını sağladı ve bir çok sosyal kampanyada aktif rol oynadı.

2005 yılında ünlü İngiliz gazetesi “The Independent” tarafından Dünya çapında mutlaka görülmesi gereken 20 etkinlik arasında Belgrad Bira Festivali de yer aldı.

Belgrad Bira Festivali Sırbistan’da yer alan oldukça önemli bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle genç kitleye hitap eden festivale 14 – 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında 5 gün boyunca ücretsiz olarak Usce’de katılabilirsiniz. Birbirinden farklı yerli ve yabancı biralardan tadma fırsatı elde ederken keyifli müzikler eşliğinde eğlenmeyi kim istemez ki. Kimbilir belki festival alanında karşılaşabiliriz.

Bu sene katılan gruplar arasında Johnny Marr, Rock Opera, Yu Grupa, Elektricni Orgazm dikkat çekiyor.

Festival ile ilgili detaylı bilgiyi festivalin ana sayfasından edinebilirsiniz.

Belgrad Bira Festivali Alan Haritası
Belgrad Bira Festivali Alan Haritası

4 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.