Yeni Başlangıç – Yürümek

Yürümek kulağa çok kolay geliyordu. Fransız hemşire ve gezgin Sandrine. 6 ayda Fransa, Isviçre, Italya, Hirvatistan, Karadağ ve Sırbistan rotasını izleyerek yürümüş. 5 arkadaş başlamışlar yola. Yolculuk bu kolay değil her zaman anlaşmak. Vakit gelmiş ayrılmış yolları. CS üzerinden ortak arkadaşımız sayesinde tanışma fırsatı bulduk. Rudnik’te kaldığım Porodica Bistrih Potoka’ya geldi. Asıl planı Rusya’ya geçip Trans-Siberian ile Çin’e geçmek buradan da güney asya’ya devam etmek.

yürümek

Kısa süre içinde güzel bir arkadaşlık kurduk. Iki hafta Rudnik’te kalıp birlikte Belgrad’a geldik. Geçen gün planlarımızı gözden geçirirken Rusya’ya iki ay sonra gideceğini söyledi. Şakayla karışık “yürüyelim birlikte” dedim. Güneye inelim dedi. Haritayı actik ve rotayı belirledik. Cacak, Karadağ, Arnavutluk rotasını hazırladık. Yaklaşık 450km yolu bir buçuk ayda yürümeyi düşünüyoruz. Acelemiz yok kaplumbağa misali evimiz sırtımızda yavaş yavaş ilerleyeceğiz.
Rotanın detaylarını birkaç gün içinde yazacağım.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.