Avrupa Turları ile Gezilecek En Güzel 5 Ülke

Yaz, bahar, kış olsun hiç fark etmez yılın her dönemi büyük bir keyifle gezebileceğiniz yurtdışı turları ile gidilecek birçok Avrupa ülkesi bulunuyor. Eğer daha önce hiç Avrupa’ya seyahat etmediyseniz ben İtalya’dan başlamanızı öneririm. Şehirlerinden köylerine, kıyılarından dağlarına hemen her yeri çok beğenilen İtalya’da yapacağınız gezi Avrupa turları arasında en çok beğendiğiniz tatil anılarınızdan biri olacaktır.

İşte Avrupa tatili için listenize almanızı önereceğim en güzel 5 Avrupa ülkesi:

1. İtalya

Navona Meydanı, Roma
Navona Meydanı, Roma

Dünyanın en çok ziyaretçi alan, turist akınının yaşandığı yerlerden biri İtalya’dır. Sanatın, tarihin, mimarinin, modanın ve yemeğin en güzel olduğu, Türk kültürlerine çok benzeyen kültürleriyle kendinize yakın bulacağınız İtalya’yı çok seveceğinize de eminim. Özellikle Roma, Venedik, Floransa, Milano, Napoli gibi ünlü şehirlerinin dışında, Positano kıyıları, Cinque Terre 5’lisi ve dünya markası olmuş köyleri ile İtalya tatili herkesin mutlaka yapması gereken güzellikler barındırıyor.

2. İspanya

Sanatın ve dansın merkezi neresi diye sorsalar, dünya üzerinde herhalde İspanya’yı göstereceklerdir. Kendine has mimarileri ile Barselona, tango dansıyla ünlü Sevilla, saraylarıyla ünlü Granada, yapıları ve modasıyla ünlü Madrid ve plajlarıyla ünlü Valencia gibi onlarca şehri olan ve her biri bambaşka güzellikler sunan İspanya gezisi de Avrupa’da yapmanız gereken en önemli rotalar arasında.

3. Fransa

Eyfel manzarası
Eyfel manzarası

Aşkın başkenti ve ışıklar şehri diye anılan Paris’in başkentlik yaptığı Fransa, Avrupa’nın en yoğun turist alan yerlerinden biri aynı zamanda. Moda’nın ve kozmetiğin de anavatanı olan Fransa’nın Nice, Marsilya, Lyon, Cannes gibi şehirleri de hem dünya sosyetesinin tatil yeri hem de birçok filme konu olmuş harika bölgeler. Bu yüzden Fransa da Avrupa’da görmeniz gereken yerler arasında üst sıralarda bulunuyor.

4. Hollanda

Amsterdam gerçek anlamda bisiklet dostu bir şehir. | Fotoğraf: Jorge Royan
Amsterdam gerçek anlamda bisiklet dostu bir şehir. | Fotoğraf: Jorge Royan

Dünyanın en özgür şehri Amsterdam’ın olduğu Hollanda da Avrupa’nın en yoğun ziyaretçi alan noktalarından biri. Öyle ki bazen Amsterdam’da yürüyecek sokak bulamıyorsunuz ve her 10 kişiden biri de Türk çıkıyor. Eğlenceleri, yemyeşil köyleri, içinden teknelerle geçebileceğiniz kasabaları ile Hollanda turları Avrupa’da katılmanız gereken bir yol haritasını meraklılarıyla paylaşıyor.

5. Almanya

Dünyadaki en güçlü ülke olarak bilinen Almanya, eşi benzeri olmayan düzende şehirleri ile de gücüne güç katıyor. Disiplin, temizlik, kurallar Almanya için olmazsa olmaz değerlerdir. Bu yüzden Almanya turları sırasında hiçbir sokakta tek bir çöp bile göremezsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.