Erken Rezervasyon, Bütçe Kurtarır

Tatile çıkıp şöyle bir güzel stres atmadan önce, hepimizi daha da çok strese sokan konu, o tatilin bize ne kadara mâl olacağıdır kuşkusuz. Her yıl, binlerce hatta milyonlarca turistin bizim ülkemize gelip bizden daha ucuza tatil yapmasını da ufaktan kıskanmıyor değiliz. İşte bu durumu tatlıya bağlamak ve yabancı turistler kadar uygun fiyata tatil yapabilmek için en makul çözüm yolu olan erken rezervasyon fırsatı çıkıyor karşımıza.
Türkiye’deki işletmeler, turistik sezonu 6 ay olarak kabul ediyor. Otellerin 6 ay dolu, 6 ay boş olması ise işletmecileri, masrafları dengelemek için erken rezervasyon kampanyalarına sıcak bakmaya yönlendiriyor.

Erken Rezervasyon
Bu durum, sektörün gelişmesine olanak sağlarken tatilcilerin de beğendikleri otellerde cazip fiyatlara tatil yapabilmelerini sağlıyor. Tatil planlarını kesinleştirmeyi son dakikaya bırakanlar ise beğendikleri otellerde yer kalmadığından ya da bütçelerini aşan fiyatlar ortaya çıktığından hayallerindeki tatili yapamıyorlar.
Türkiye’de yıllardır, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Turistik Otel İşletmeciler Birliği (TUROB) işbirliği ile “erken rezervasyon kampanyaları” düzenleniyor. Böylece erken rezervasyon otelleri ile “yabancı turiste ucuz, yerli turiste pahalı tatil” algısı yıkılmaya çalışılıyor.

Erken Rezervasyon
Pek çok lüks tatil köyü ve 5 yıldızlı otel, yıllardır erken rezervasyon otelleri kampanyası kapsamında, tatilcilere hayallerindeki tatili yaşama imkânı sunuyor.
Erken rezervasyon kampanyaları ve erken rezervasyon otelleri, en çok, yıl içinde 1’den fazla kez tatil yapmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Seyahat biletlerini erken alanlar, otel rezervasyonlarını erken yaptıranlar hem tatilde neler yapacaklarını planlamak için bolca vakit buluyor hem de ucuza ve yılda birkaç kez tatile çıkıyor.
Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu kapsamda oluşturulan kampanyaları takip etmek gerekiyor. Uygun fiyatlı ve bir o kadar da iyi bir tatil yapabilmek için erken rezervasyon otelleri hakkında araştırma yapmakta ve size en uygun oteli tatilinizden en az 6 ay önce bulmakta fayda var.
siz de tatilinizi en uygun şekilde ve fiyatlarla ayarlamak ve tatilinizin herhangi bir sebepten ötürü iptal olması riskine karşın “Güvence Paketi” hizmetimizden yararlanmak için Tatilsepeti.com’u tercih edin, hem tatilden önce hem de tatiliniz boyunca rahat edin.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.