Gezginlerin Radyo Programı: Kordon’da Gece Seyri

Her hafta Salı akşamları 23.00’da TRT FM’den canlı yayınlanan bir programımız var: Kordon’da Gece Seyri. Adı gibi içeriği de güzel bu programı bizler için önemli yapan ise aslında bize ait bir program olması. Burada sözü geçen “biz” kim miyiz? Tabii ki yolda olmanın keyfine varan, yeni yerler keşfetmenin heyecanını hisseden, ağaç olmadığının farkına varıp Dünya’nın dört bir yanını keşfe çıkan yolcularız.

Kordon'da Gece Seyri programına kertenkele de konuk oldu.
Kordon’da Gece Seyri programına kertenkele de konuk oldu.

Tanıdığıma çok memnun olduğum, örnek alınacak tavırları ve gerçekten de TRTvari ses tonunun eşlik ettiği harika hikayelerin sahibi Murat Can CANBAY‘ın sunduğu programa her hafta farklı bir konuk eşlik ediyor. Konukların yolculuk hikayelerine uzaklarda olan yolcular telefonla eşlik ederken aralarda canlı müzik de programa keyifli bir hava katıyor.

Haziran ayında konuk olduğum programı Türkiye’de olmadığım zamanlar fırsat bulduğumda internet üzerinden dinlemekten keyif alıyorum. Alışılmış radyo programlarının aksine sosyal medyayı da etkili kullanan Murat abi facebook ve twitter hesaplarına gelen yorumlara ve sorulara da yer vererek dinleyiciler ile konuk arasında canlı bir köprü kuruyor.

Gezginlerin radyo programı Kordon'da Gece Seyri her Salı akşamı TRT FM'de
Gezginlerin radyo programı Kordon’da Gece Seyri her Salı akşamı TRT FM’de

Her hafta iki saat boyunca canlı yayınlanan programda konuk olan gezginlerin bambaşka hikayeleri ile yol anılarına dahil olmak isterseniz Salı akşamları kimseye randevu vermeyin derim. Ülkemizde medyada bu denli güzel ve bağımsız bir programla karşılaşmak hepinizin bildiği gibi çok zor. Hazır böylesine keyifli bir radyo programı varken sahip çıkmalı, haftada iki saatin keyifle geçmesini sağlamalı.

Yayınlanan programların bir kısmını youtube’ta oluşturduğum oynatma listesinden dinleyebilirsiniz.

Kordon’da Gece Seyri için beğenilerinizi, paylaşımlarınızı ve katılımınızı eksik etmeyin.
Facebook Sayfası
Twitter Sayfası
TRT FM internet canlı yayını

2 YORUM

  1. uZUN ZAMANDIR TAKİP ETTİĞİM AMA İLK OLARAK RADYO PROGRAMINDA DİNLEDİĞİM BU ZEKİ VE BAŞARILI GEZGİN DOSTUMU TANIMAK BÜYÜK MUTLULUK.. YOLUN AÇIK OLSUN DRUMMERLİZARD ..

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.