govego.com ile Başlayan Kütahya Yolculuğum

Seyahat etmek, gezmek, görmek ve yeni insanlar tanıyarak hiç tatmadığım lezzetlerle günümü geçirmek benim için bir yaşam tarzı olmuştur. Sık sık yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde bulunuyorum. Bir sanatçı olarak ellerim kadar ayaklarım da bana bir şeyler katmalı düşüncesiyle başladım bu hastalık gibi gezilere. Yaşadığım her yolculuk sonrasında kendime bir şeyler kattığımı, yaşadığımı hissettiğimi bilmek bana çok iyi geliyor. Vardır benim gibi insanlar, bir yerlere sığamayan hep daha fazla, daha fazlasını isteyen. İşte böyleydi benim hikayem de, seyyah derim kendime bu yüzden. Bir heykel ustası olarak Kütahya’yı hala görmemiş olmam doğru olmaz düşüncesiyle de karar verdim Kütahya’yı ziyarete. Kütahya’da başka neler yapabilirim diye araştırırken bir siteye denk geldim. Govego. Ben blog olarak tasarlanmış bir site olarak düşünürken karşıma online uçak, otobüs ve İDO bileti satışı gerçekleştiren, bunun yanında da gezebileceğiniz yerleri en özel şekliyle anlatan, gideceğiniz yol güzergahı üzerinde karşılaşabileceklerinizi ve yine Türkiye’nin ve Dünya’nın kaçırılmaması gerekenlerini en özel şekilde sunan bir portal ile karşılaştım.

Online Otobüs Bileti Almak İçin Pek Çok Neden Var!

govego

Genel olarak uçak bileti haricinde online olarak bilet satın almamışımdır. Seyahatlerimi genellikle kendi arabamla gerçekleştiririm ama Govego’dan sonra otobüslerde kaçırdığım pek çok farklı tat ve yönler olduğunu keşfettim. Bu yeni deneyimi de yaşamak için başladım Govego’dan otobüs biletimi almaya. Nereden nereye kısmına yazdım İstanbul- Kütahya rotasını ve başladım taratmaya. Ben sıradan ve bilinen firmaların isimlerini beklerken Govego bütün İstanbul – Kütahya seferi düzenleyen hiç duymadığım firmaları bile sıralamıştı önüme. Üstelik dilediğim saat aralığında filtreleme yapabilmenin yanında, en ucuz biletten en pahalı bilete doğru bir sıralama ile de karşılaşmıştım. Hemen bana uygun olan otobüs saatini, Metro Turizm‘i ve aracını seçtim ve bilet alma işlemimi dakikalar içinde tamamlamıştım. Aslında heyecanlıydım çünkü uzun zamandır bir otobüse atlayıp, üniversite yıllarındaki gibi sırt çantamla yola çıkmamıştım. Artık eskisi gibi değilmiş hiç bir şey. Ne firma firma gezmek, saat ve fiyat sormak var, ne de eskilerde olan ne koparsak kar mantığıyla yüksek fiyatta bilet satma olayı. Her şey net, tek bir Web sayfasında sizlerle. Üstelik Govego’nun Android uygulaması ile cep telefonunuzdan direk giriş yaparak en güvenilir şekilde dilediğiniz bileti satın alabiliyorsunuz. Seyahat etmek, yeni yerler görmek bu kadar avantajlı iken bence güzel Yurdumuzdan başlayarak yeni yerler keşfetmeliyiz. Bu sırada kendinizi de keşfettiğinizi fark edeceksiniz.

Kütahya’nın Güzelliklerini Görmeyi de Kaçırmayın!

Kütahya'nın Dünyaca ünlü çinileri | Fotoğraf: Jean-Pierre Dalbéra
Kütahya’nın Dünyaca ünlü çinileri | Fotoğraf: Jean-Pierre Dalbéra

Seyahat etmek bu kadar kolaylaşmış ve ekonomik hale gelmişken, hatta bir bilet almak evinizdeki koltukta gerçekleştirilebilecek kadar keyfe indirgenmişken mümkün olduğunca keşiflere çıkmak lazım. Kütahya’daki gezimde çalışmalarıma katabileceğim, kendi Ülkeme özgü o kadar çok güzellikle karşılaştım ki gururla dolaştım her köşesini. Yolculuğum ise tıpkı Govego üzerinden aldığım biletteki koltuk özellikleri ve konforunda geçti. Kendime yaşattığım bu deneyimden sonra anladım ki; yollarda buluyor insan kendisini. Yollarda ve insanlara karışınca anlıyorsunuz sanatın gerekliliğini ve sanatın nasıl ileri götürülebileceğini. Kütahya’daki gezimde sanatın genlerimizde var olduğunu anladım. Çinicilik ve tabaklara, kaşıklara dokunulan her desende bizim ruhumuz var. Bu güzel şehrin tenhalarında muhakkak kendinizden bir şeyler bulacaksınızdır. Sık sık yolculuk yapın da derim, hayat çok kısa ve Dünya ise çok küçük unutmayın. Govego ile tanışmanızı da öneririm. Bu site sayesinde dileseydim o an biletimi ücretsiz iptal ettirebilir ya da yaşadığım her hangi bir sorunda 7/24 hizmet veren satış sonrası desteğinden faydalanabilirdim. Buna hiç ihtiyacım olmadığını, sorunsuz bir şekilde gidiş – dönüş biletimi alarak keyif dolu bir seyahat gerçekleştirdiğimi de belirtmek isterim. Kısacası, her yolculuktan sonra siz eski siz olmayacaksınız. Gidin, gezin, yaşayın ve değişin!

* Konuk Yazar: Esin KAPAN

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.