İlham Veren Gezginler Belgeseli

Ağustos ayında kardeşim Avusturalya’ya göç edeceği için bir göreyim diyerek İzmir’e gelmiştim. On günlük kısa bir tatil planlayıp Avusturya’dan gelen kuzenim, deli dostumuz Engin, kardeşim Çağdaş ve ben hep birlikte Fethiye’de Kabak koyuna doğru yol aldık. Hareketli ve yorucu tatilin ardından dönüş vakti yaklaştığında aldığım bir haberle dünyalar benim oldu. Güzel bir arkadaşlığın başlangıcı olan mesaj belgeselin yönetmeni sevgili Elif SÖZEN’den gelmişti. World Nomads sitesinin düzenlediği “İlham Veren Gezginler” konulu kısa belgesel yarışması için benimle çekim yapmak istediğini söylediğinde son üç yıldır arayıp da bulamadığım fırsatı yakaladığımı anladım. Sırbistan’a dönüşüme bir kaç gün kala ani bir değişiklikle İstanbul’a gelip Elif’le buluştum.

Çekim günü Adem ERKOÇAK ve Koray ARIGÜMÜŞ ile tanışınca çekim ekibi ile yola koyulduk. İstanbul Moda sahilinde güzelce bir yer bulup kamera karşısına geçmek heyecan vericiydi. Kamera ve objektiflerle aram pek iyi değil. Bu sebeple ilk başlarda biraz zorlandım, dikkatimi toplamam pek kolay olmadı. Bunu ekibin sabırlı ve güzel yaklaşımı ile aştım diyebilirim.

Heyecanlı bekleyişin ardından kısa belgesel hazırlandı ve yayınlandı. İtiraf etmem gerekirse kamera ardında çalışan, kurguyu yapan Turgut ERDOĞAN gerçekten harika bir iş çıkarmış. Seçtiği videoların bir kısmının varlığını bile unutmuşum. Belgeseli izlerken hem çok şaşırdım hem de çok sevindim. Kendisiyle henüz tanışma fırsatı bulamadım fakat ilk fırsatta kendisiyle tanışıp yüzyüze teşekkür etmek istiyorum.

Bu genç, istekli ve işlerini fazlasıyla hakkını vererek yapan ekibe bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. 3 dakika gibi kısa bir süreye güzel bir yol hikayesi sığdırmak son derece zor bir iş. Umarım yarışmada da hakettikleri başarının karşılığını alırlar ve Kolombiya’da 10 günlük belgesel atölyesine katılabilirler.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.