Tek Ruh Tek Dünya

Tek Ruh, Tek Dünya: Uzun yıllardır hayalini kurduğum, planlarını yaptığım yolculuğa çıkmak için hazır olduğumu hissediyorum. Planım Sırbistan’dan başlayarak balkanları dolaşmak. Balkanlardan sonra deniz yolu ile önce Güney Amerika daha sonra da Güney Asya’ya geçmeyi düşünüyorum.

Herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan mümkün olduğu süre boyunca seyahat etmeyi düşünüyorum.

Yol boyunca gönüllü olarak sosyal projelerde ve sivil toplum kuruluşlarının projelerinde çalışmak ana hedefim. Yol boyunca herhangi bir kar amacı gütmeyen projelerde gönüllü olarak görev alarak yardıma ihtiyacı olan insanlara ve sorumlu olduğum çevreye yardımcı olmaya çalışacağım.

Kıtalararası yolculuğu deniz yolu ile yapmak için uğraşacağım. Böylece gelecekte yola çıkacak olan seyyahlar için farklı rotalar çizilmiş olacak.

tek ruh tek dünya
Tek Ruh, Tek Dünya

Vizelerin Ötesinde:
Bir çok batılı ülke Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Bu vizeleri alabilmek ise çoğu zaman zor olmakta. Özellikle de öğrenci veya kısıtlı bütçeye sahip bir gezgin iseniz. Seyahat rotam Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden oluşacak.

Ülkemde bulunan gençlere seyahata çıkabilecekleri ve vize zorunluluğu olmayan rotalar olduğunu da göstermek istiyorum. Dünya üzerinde vize uygulaması bulunmayan harika ülkeler var.

Bütün bu projelerin yanında tabii ki blog sayfamı güncellemek ve belki de bir kitap yazmaya da fırsat yaratmayı amaçlıyorum.

Seyahatimi ne şekilde finanse edeceğimi uzun zamandır düşünmekteyim.
– Sıradan bir turist bütçesine göre yanıma 3-4  ay yetecek kadar nakit para alacağım. (Yaklaşık 3.000 TL)
– Yol boyunca eko-köy, sosyal proje alanları veya hostellerde gönüllü görev alarak en büyük masraf olan barınma ve yemek sorununun üstesinden geleceğim. Bu konuda en büyük desteği HelpX ve CouchSurfing sitelerinden alacağım..
–  Bütün bunların dışında yol boyunca karşıma çıkacak olan maddi veya manevi tüm destekler ile seyahatime devam edeceğim. Ne kadar çok seyahat edebilirsem o kadar çok faydalı olacağıma inanıyorum.

Şu andan itibaren tamamen yalnızım. Yolda karşılaşacağım bir çok gezgin olacaktır. Bir kısmı ile belki de tüm yol boyunca olmasa bile bir süreliğine birlikte seyahat etmeye fırsatım mutlaka olacaktır. Kimbilir belki bu gezgin siz bile olabilirsiniz.

Projelerimi desteklemek için neler yapabilirsiniz;

1) Sosyal ağlarda bulunan arkadaşlarınıza Facebook sayfamı iletebilirsiniz. Ulaşmak için TIKLAYIN.
2) Beni takip etmek için blog sitemi sık kullanılanlara ekleyin.
3) Paylaşın; nakit, kıyafet – XXL 🙂 -, ayakkabı, don, sağlık kontrolü (doktor iseniz), yiyecek, yatacak bir yer, çay, kahve veya sadece içinizden gelen sıcak bir mesaj 🙂 Destek olmak için TIKLAYIN.
4) Blog sitemde bulunan form yoluyla bana istediğiniz zaman, istediğiniz herhangi bir şey hakkında yazabilirsiniz. Gelen her mesajı dikkatle ve heyecanla okuyacağımdan ve sizinle er ya da geç mutlaka iletişime geçeceğimden emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.