En Güzel Seyahat Videoları

Video paylaşım sitesi Vimeo içerdiği son derece kaliteli kısa videolar sayesinde YouTube’ün bir adım önünde olmayı başarabilmiştir. Siteye yüklenen videolar arasında seçilen “en iyi”ler düzenli olarak “staff pick” (personelin seçimi) adı altında farklı listelerde bir araya geliyor.  Vimeo’ya yüklenen seyahat videoları arasından seçilen “en iyiler”, büyük prodüksiyonlarla çekilen, turizm firmalarının tanıtım videolarını hezimete uğratacak kalitedeler. Listede bulunan her bir seyahat videosu kesinlikle izlemeye değer. Tavsiyem videoları tam ekran ve yüksek çözünürlükte – HD – izlemeniz.

Bir Avuç Myanmar – A Handful of Myanmar

Myanmar (Burma)’da 3 hafta boyunca seyahat eden Berta upe Tilmantaitė bu harika videoyu hazırlamış. Yerel insanların yüzüne odakladığı kamerası Myanmar’da yaşanan günlük hayattan kesitler sunuyor.

Help Portrait. End of The World – Dünya’nın Sonu

Bir kaç rengeyiği yetiştiren konar göçer aile dışında hiç kimsenin yaşamadığı Rusya’nın kuzey tundrası Chukotka’ya seyahat eden Sasha Leahovcenco‘nun sahne arkası görüntüleri. Dünya’nın sonunu merak edenlere.

In New England

New England sonbaharını ön plana çıkaran bu keyifli ve güzel video Vincent Urban tarafından hazırlanmış. İnsana sonbaharın güzelliklerini ve hüznünü hatırlatan yapımlardan.

New York, Squared

Büyük şehirler arasında en çok kayda sahip olanı hiç kuşkusuz New York’tur. Alix A.K.A L’Intrépide New York hakkında çekilen videolara meydan okuyor ve günlük hayatı kendi çerçevesinden gözler önüne seriyor.

INDOVISTA – one trip. two perspectives.

Endonezya’ya surf için giden David Bertschinger Karg seyahati boyunca sokak aralarında dolaşarak bize Endonezya’nın kendine has günlük hayatından kesitler sunuyor. Benim çok hoşuma giden, gerçek anlamda bir seyahat videosu. Sizce de öyle değil mi?

Travel Love – Seyahat Aşkı

Christian Grewe Şili, Bolivya, Peru, Uruguay, Arjantin, Vietnam, Kamboçya ve Tayland’a yaptığı 3 farklı seyahati harika müzikler eşliğinde 5 dakikalık bu videoya sığdırmış.

Güneşli Rusya’da İnsanlar

Güneş’in sıcak ışıkları eşliğinde bir Rusya hayal etmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu videodan sonra Rusya’ya bakışınız değişebilir.

This is Africa

Benjamin Dowie’nin Mart 2013’te çıktığı Uganda ve Tanzanya yolculuğuna ait harika bir seyahat videosu.

A Spanish Roadtrip

İspanya’da geçen harika bir yol hikayesi. Kendi anlatımları ile: “Bask’tan Galicia, Andalucia’ya kadar 2 hafta boyunca İspanya’da seyahat ettik. Yemekler ve yolculuk maceralarımızı üç dakikalık bu videoya sığdırdık. İyi eğlenceler.”

Peru & Bolivya

Peru’da yer alan Cusco, Huacachina, Machu Picchu,Salar de Uyuni ve Solar de Manana geyserlerini kapsayan harika bir stop-motion video. Çok okuyan, çok gezen Sevil buna bayılacaktır 🙂

Somewhere USA

Bir yol hikayesi yaşamadan Amerika seyahati yapılır mı hiç? Gençler de aynı şekilde düşünmüş olacaklar ki bir de bu eğlenceli yol hikayelerini 4 dakikalık bu güzel video ile bizlere aktarmışlar.

Georgia — Hyper Travel

Gürcistan’ın doğal ve kültürel güzelliklerini HDR ve zaman atlatma ile gözler önüne seren bu harika video favorilerim arasındadır.

Bu videolar arasında en çok hoşunuza giden hangisi oldu? Sizin de çok sevdiğiniz bir seyahat videosu var ise aşağıdaki form ile yorum bırakabilirsiniz.

3 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.