Sami Altınay – Gezip Gördüm

Haziran 1985 ‘te memleketim ve yaşadığım yer olmasından büyük gurur duyduğum Eskişehir’de doğdum. Tabi o zamanlar burası bu kadar turistik ve güzel değil, neyse.  Hugo ve Tolga Abi ‘yi, Ninja Kaplumbağaları izliyoruz derken önce ilkokul, bana bir haller oluyor derken de lise bitti. Daha sonra kendimi taşı toprağı altın İstanbul’da “Yenicem Seni İstanbul !!” derken buldum. Baktım yenemiyorum ben de Fatih Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okudum döndüm. Tabi bu arada fırsat bu fırsat nereye param yetiyorsa ailemle, Doruk’la gezdim dolaştım. Bu sırada okul hayatı boyunca Amerika MBA hayalleri kuruyoruz ama bu iş olmayacak sanırım dedikten sonra en azından arkadaş 15 sene İngilizce okuduk ama Türkler neden böyle İngilizce konuşuyor ? doğru mu ? yanlış mı ? deyip Mustafa ile düştük Amerika yollarına. 4 ay dil eğitimi 3 hafta gezmeydi derken paşa paşa döndük Eskişehir’imize. Yaş geçmeden askere gidelim dedik , sağ olsun TSK benim gezmekten hoşlandığımı duymuş , görmemiştir deyip beni Ağrı, Dağdelen Hudut Karakolu’na gönderdi.

Ha fena mı oldu olmadı 6 ay İran’ı izledim , bir de Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı’yla İshak Paşa Sarayı’nı gördüm. O da geldi geçti tekrar döndük. Artık Pınar’la ortak hayatı yaşamanın zamanı geldi deyip evlendik. Şimdide Eskişehir’de sıkıcı iş hayatına devam, öyle yani.

Sami Altınay
Sami Altınay

 

GezipGordum.com nereden çıktı derseniz baktım bloglar hayatımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor insanlar bilgiye ulaşmak için daha fazla özen gösteriyor ben de elimden geldiğince herkese yardımcı olayım bu sırada da liseden beri hobi amaçlı devam ettiğim site tasarımı işni yapmış olayım dedim.

Blogum, seyahat deneyimleri ve ipuçları hakkında. Çoğu seyahat web sitesinin büyük resimler, uzun sayfalar ve kısa bilgilerle benzer düzenlere sahip olduğunu fark ettim. Bu nedenle, kendi seyahat bilgilerimi ve deneyimlerimi GezipGordum.com üzerinden paylaşmaya karar verdim. Gezipgordum.com’u ayıran şey, ziyaret edilecek yerler hakkında detaylı bilgiler sunmasının yanı sıra ipuçları, ulaşım, yemek ve konaklama hakkında da bilgiler vermesidir.

Gezipgordum.com üzerinde yer alan tüm bu bilgiler umarım gezileriniz için çok faydalı olur ve gezilerinizin daha mutlu ve zevkli geçmesini sağlar.

Aklınıza takılan her konuda bana iletişim sayfası üzerinden yazabilirsiniz. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Bu arada her gezinizle alakalı ufak tefek sizler de bir şeyler karalayın ki göreceksiniz ileri ki yıllarda gezi notlarınız okudukça sizlerin de çok hoşuna gidecek.

Bu arada sitedeki tüm içerikleri izinsiz kullanılamaz. Kullanmayın bozulurum 🙂 En azından alıntı yapın , adres gösterin.

https://www.gezipgordum.com

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.