Sevil MERT – Çok Okuyan Çok Gezen

Sevil Mert, “Çok Okuyan Çok Gezen”, nam-ı diğer “Elmayra”…

1980 yılında Türkiye’nin haritadaki yeri en az bilinen şehri Burdur’da dünyaya geldim. Burdur Anadolu Lisesi, İstanbul Üniversitesi İşletme Lisansı ve Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisansı’nı tamamladım. Üniversite sırasında çalışmaya başladığım bankacılık sektöründeki 6 yıllık alternatif dağıtım kanalları deneyimimden sonra 5 internet şirketinin kuruluşunda yer aldığım inkubatör bir şirketin (Embrio) yönetiminde yer aldım. 2010 yılı Mayıs ayından beri de Sigortam.net adlı Türkiye’deki tek online sigorta brokerında Pazarlama ve İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyorum.

Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’da 30’dan fazla ülkeyi gezdim, gezi yazılarımı da başta Çok Okuyan Çok Gezen blogumda olmak üzere  farklı internet sitelerinde ve dergilerde yayınlıyorum.  Özellikle ucuz gezme konusuna uzmanlaşmıştım, kendimi aşağıdaki cümle ile tanımlıyorum:

Öğrenmenin sonu yok, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni bilgilere ulaşmak, araştırmak, kendini geliştirmek hiç bitmeyecek bir yolculuk, ben de bu yolculukta bir garip seyyah…

Gezmek, yeni yerler görmek, yeni birşeyler öğrenmek ve bunları paylaşmak hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Hayatımın başka bir vazgeçilmezleri ise internet, yenilik ve iletişim. Tüm bu zevklerimi biraraya getirince ortaya “Çok Okuyan, Çok Gezen” çıktı. Okuyup öğrendiklerimi gezilerimde deneyimliyor, okumayla öğrenilemeyecek tecrübeleri içine katıyor ve paylaşıyorum.

Sevil Mert
Sevil Mert

Geziden zevk almak, kaliteli zaman geçirmek için, öncesinde çok iyi araştırma yapmak gerektiğini düşünüyorum. İşim gereği araştırma ve planlama yapmak bende artık doğal bir refleks gibi. Gezmek de bu refleksten payını alıyor. Gezmek benim için hiç bir zaman “haydi aldım çantamı çıkıyorum” olmadı. Gezmeyi ciddi bir iş olarak ele alır, detaylı araştırma yapar, adım adım planlama yaparım. Gidilecek yerin seçilmesinden başlayan bu serüven, eve geri dönene kadar devam eder.

Çok okuyan çok gezende de tüm bu serüvenimi paylaşıyorum:
•    Gezi planımı nasıl yaptığım,
•    Gidiceğim yeri nasıl seçtiğim,
•    Hangi yolla gideceğim,
•    Nerede kalacağım,
•    Nereleri göreceğim, bunları nasıl seçtiğim,
•    Gittiğimde neler yaşadığım,
•    Gidilen yerle ilgili önemli ipuçları,
•    Ve daha fazlası…

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.