Haftalık Yol Sohbetleri

Bu sene köye yerleştikten sonra uzun süreli seyahat etmediğim için yolda olan arkadaşlarımı daha fazla takip ederek içimdeki seyahat isteğini bir nebze bastırmaya çalışıyorum. Çoğunlukla yolda yaşayan, yolu yaşayan gezginleri takip etmeyi tercih ediyorum. Gittikleri yerleri sindire sindire keşfeden, yerel halkla iletişim halinde olan, yolun sorunlarını çözmek için uğraş veren insanların hikayeleri gerçek bir yol hayatını yansıtıyor.

Düzenli olarak takip ettiğim, zaman zaman iletişim kurduğum harika gezginler var. İki yolcunun sohbetinden daha keyifli ne olabilir ki? Buradan yola çıkarak günceme yeni bir bölüm eklemeye karar verdim: Yol Sohbetleri! Bundan böyle her hafta pazar günleri hayatını yolda devam ettiren ve takip ettiğim gezginlerle yaptığım söyleşileri güncemdeki “Gezginler” bölümünde okuyabilirsiniz. Bu bölümün röportaj tarzından uzak, iki arkadaşın sohbeti tadında olmasını istedim. Yönelttiğim sorular birbirine benzer olsa da aldığım farklı cevaplarla bakış açımızı bir nebze olsun genişletmeyi hedefledim.

Yolculuk yapanlar ile yol sohbetleri yapmadan olmaz.
Yolculuk yapanlar ile yol sohbetleri yapmadan olmaz.

Yayınlayacağım söyleşiler bir sonraki projem için atılan bir adım olacak. Detaylarını yavaş yavaş netleştirdiğim, yolculuk ve yolcu olanları kapsayacak bir kısa film projem var. Zaman içinde bu projeyle ilgili de detayları paylaşacağım.

Her hafta güncemde yayınlanan yazılardan haberdar olmak istiyorsanız sağ menüde bulunan “Haftalık Bülten Kaydı” formunu kullanabilirsiniz. Böylece her hafta yayınlanan yazıların özetine eposta kutunuzdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.