Şilan Küçükokur BARTEL – Seyahat Günlükleri

Ankara doğumluyum, son üç senedir Berlin’de yaşıyorum. Marmara Üniversitesi’nde İktisat, Belçika Vlerick Leuven Gent Üniversitesi’nde Pazarlama okudum. İstanbul ve Berlin’de uzun yıllar pazarlama alanında çalıştım. Yogayı ve seyahat etmeyi seviyorum, bir de seyahatler sırasında günlük tutmayı. En son Thailand, Laos ve Kamboçya’yı kapsayan sırtçantasıyla uzak doğu seyahatindeydim. Güneydoğu Asya’ya bir gün mutlaka tekrar dönmek ve bir sonraki uzun yol seyahatimi Kuzey Amerika’ya yapmak istiyorum…
Blogumda Güneydoğu Asya günlüklerinin yanısıra Hindistan’dan Nepal’e,  Suriye’den, Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ve Hawai’ye kadar dünyanın çeşitli ülkelerine yaptığım gezilere dair notlarimi sizlerle paylaşacağım.

silan-seyahat-gunlukleri
Seyahat etmek bir zamanlar benim icin yoğun iş hayatına bir mola, senede bir kaç hafta deniz, güneş ve dinlenmek demekti. Son yıllarda ise hayatımın önemli bir parçası haline geldi, sadece bir araç değil artık seyahatlerim benim için, bir amaç aynı zamanda… Halil Cibran’ın bu güzelim dizeleri herşeyi çok güzel anlatıyor benim yerime:
Evim der ki, “Beni bırakma, çünkü burada senin geçmişin yaşıyor.”
Yolum der ki, “Gel ve beni izle, çünkü ben senin geleceğinim.”
Ve ben hem eve, hem de yola derim ki,

“Benim ne geçmişim, ne de geleceğim var. Eğer kalırsam, kalışımda bir ayrılış vardır; gidersem, ayrılışımda bir kalış.”
Yalnızca sevgi ve ölüm her şeyi değiştirebilir.

Şilan Küçükokur Bartel

http://seyahatgunlukleri.wordpress.com

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.