Ücretsiz Şehir Turu | Belgrad Sırbistan

Belgrad seyahatiniz sırasında ücretsiz şehir turu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de İngilizce rehber eşliğinde. Özellikle kısıtlı süreyle yapılan seyahatlerde zamanı ve bütçeyi en etkili şekilde kullanmak gerekir. Zamandan kazanmak için tercih edilen rehberli şehir turları çoğunlukla yüksek ücrete sahip olurlar. Bu tip şirketsel turlarda turistik yerlerin dışına pek çıkılmaz. Yine de Belgrad gibi şehirlerde çok güzel ücretsiz şehir turları ile hem rehberli tur yapma fırsatı bulabilirsiniz hem de firmalara ödeyeceğiniz tur ücretini şehirdeki farklı aktivitelere harcayarak seyahatinizden daha çok keyif alabilirsiniz.

Rehber eşliğinde şehir turu tramvayı ile Belgrad’ın en önemli yerlerini, binalarını ve caddelerini keşfedebilir veya bir grup üniversite öğrencisi rehberlinde gerçek bir Belgrad deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunların ücretsiz şehir turu olduğundan haberiniz var mıydı?

Ücretsiz Şehir Turu – Rehberli Tramvay

Ücretsiz Belgrad tramvay turu, en sık kullanılan ve en gözde toplu taşıma aracı olan tramvay ile Belgrad’ı keşfetmenize olanak sağlıyor. Turistik bir şehir turu için kullanılan bu özel tramvaya binmek ve tura katılmak için herhangi bir bilet veya ücret ödemeniz gerekmiyor. Belgrad’ın kayda değer ve mutlaka görülmesi gereken önemli noktalarından geçen tramvayda bulunan rehber de yol boyunca ilginç hikayeler ve şehirle ilgili önemli bilgiler veriyor. Ücretsiz Belgrad tramvay turu yaklaşık 60 dakika sürüyor. Ücretsiz şehir turu tramvayı Mayıs – Ekim ayları arasında hizmet veriyor. Belgrad şehir turu her Cuma 19:00’da Sırpça, 20:00’da İngilizce rehber ve Cumartesi 17:00’da Sırpça, 18:00’da İngilizce rehber ile hizmet veriyor.
Her tur 25 kişiyle kısıtlı olduğu için tura katılım için Knez Mihailova 5 adresinde bulunan Turizm Bilgi Ofisi’ne başvurabilirsiniz. (Pazartesi – Cumartesi 09:00 – 21:00, Pazar 10:00 – 15:00)

Ücretsiz Şehir Turu Tramvayı | Belgrad, Sırbistan
Ücretsiz Şehir Turu Tramvayı | Belgrad, Sırbistan

Tur Bilgisi

Dönemi: Mayıs – Ekim arası
Zamanı: Her Cuma 19:00 ve 20:00
Her Cumartesi 17:00 ve 18:00
Süresi:   Bir saat
Başlangıç: Belgrad Hayvanat Bahçesi arkasındaki tramvay durağı
Dil: Sırpça, İngilizce
Ücret: Ücretsiz
Koşullar: 25 kişiyle sınırlı tur
Kayıt: Turizm Bilgi Ofisi, Knez Mihailova, 5

Belgrad Ücretsiz Yürüyüş Turu

Belgrad şehrini yerlisi gibi tanımak ister misiniz? Bu şehir turunda yürüyerek şehrin önemli merkezlerini keşfedebilir, Belgrad ve Sırbistan hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Cumhuriyet meydanında başlayan tur Skadarlija caddesi, Silikon vadisi, Kalemeydan parkı, kale, ünlü Viktor anıtı, Saborna kilisesi, kafe “?” ve Knez Mihailova caddesini kapsıyor. 2-3 saat arası süren tur boyunca rehber bulunduğunuz yerin tarihi ve ilginç gerçekleri hakkında harika bilgiler sunuyor. İngilizce olarak sunulan hizmete katılım ücretsiz. Tur sonunda memnun kalırsanız istediğiniz miktarda bahşiş bırakabilirsiniz.

belgrad-yuruyus-turu

Bu turdan kesinlikle memnun kalacağınıza eminim. Belgrad’ın neredeyse her yerini bilsem de her fırsatta tura katılmaya çalışıyorum. Tura katılırsanız rehber Zeljko’ya selamlarımı iletmeyi unutmayın 🙂

Tur Bilgisi
Dönemi: Yıl boyunca
Zamanı: Her gün 11:00 ve 16:00
Süresi: 2-3 saat (Bazen daha uzun olabiliyor)
Başlangıç: Cumhuriyet Meydanı (Trg Republic)
Dil: İngilizce
Ücret: Ücretsiz, Bahşiş kabul ediliyor.
Detaylı bilgi: http://www.belgradewalkingtours.com

3 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.