Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan

Seyahat etmeyi bir sanat olarak gören sevgili dostum Nazlı Gürkaş, Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan kitabıyla size hayalinizdeki bu yolculuk için rehberlik etmeye hazır. Peşine takılmaya var mısınız?

Yunanistan… Maviyle eflatunun, denizle begonvilin ülkesi. Adaları, pencerelerden sarkan sakız sardunyaları ve yemekleriyle birçoğumuzun belleğinde mutlulukla aynı anlama geliyor adı. En güzel sahillerde kendimizi Ege’nin kollarına bırakmanın, Theodorakis, Dalaras ve Glykeria şarkılarını dinlerken Seferis’ten, Ritsos’tan, Sappho’dan şiirler okumanın, bir zeytin ağacı altında yatılan öğle uykularının ülkesi: Yunanistan!

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan – Yolda Kal

Bu kitap, Yunanistan’ın en güzel yerlerini görmek; kalabalıklardan uzakta, herkesin basmadığı yolları adımlamak, bunu yaparken de leziz yemekler yiyip anı belleğine mavi rüyalar eklemek isteyenler için eşsiz bir yol arkadaşı olmaya aday! Bu yolculuk sırasında kendinizi birdenbire Girit’teki bir köy düğünün ortasında bulacak, Samothraki’nin kekik kokulu ormanlarında şelaleler arasında yol alacak, Meteora’nın bulutlarla yarışan manastırlarına tırmanacaksınız.

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan, Sf. 339

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan – Yolda Kal“Deniz masmavi parıldıyor kavurucu öğlen sıcağında. Cırcırböcekleri orkestra halinde başlamışlar şarkılarına. Bir yerlerden tavla sesi geliyor. Zeytinyağında kavrulan sarımsağa taze domates kokusu karışıyor. Fesleğenler okşandıkça baygın kokularını salıyor etrafa. Limon yapraklarının kokusu parmaklara yapışıyor. Gün batarken yaseminler aşık olmaya zorluyor herkesi; karanlıkta minik beyaz yıldızlar gibi parlıyorlar. Dolayısıyla bunun bir sonu yok. Yunanistan orada. Hepimizi daha çok mutluluk, daha çok neşe için bekliyor.”

Sipariş vermek için: https://www.kitapyurdu.com/kitap/zeytin-agacinin-golgesinde-yunanistan/460082.html

Nazlı Gürkaş’ın seyahatlerini takip etmek isteyenler için;

#zeytinağacınıngölgesindeyunanistan @seyahatsanati

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.