Denizaşırı Yalnızlık: Kanada’ya Gerçek Bir Göç Hikayesi

Bloggerlıktan yazarlığa, Yaprak Gürdal’dan Kanada’ya gerçek bir göç hikâyesi: “DENİZAŞIRI YALNIZLIK”

Blog yazıları ile dünyada gezdiği onlarca ülkeyi takipçileri ile paylaşan Yaprak Gürdal, kısa bir süre önce yayınlanan ilk kitabı ile gündemde.

Başarılı gezi yazarı pandemi döneminde de üretmeye devam etti ve Türkiye’den Kanada’ya göç hikâyesini kaleme aldı. Kitabının basıldığını duyuran Gürdal bu çalışmasıyla gezi yazarlığından sonra kartvizitine bir kimlik daha eklemiş oldu.

Denizaşırı Yalnızlık: Kanada’ya Gerçek Bir Göç Hikayesi – Yolda Kal“Denizaşırı Yalnızlık” adını taşıyan kitap yazarın Kanada’ya göç hikâyesini, Kanada’da yaşadıklarını ve Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Karayipler gezi anılarını anlatıyor.

“Bu kitabı bana ‘hayat sana güzel’ diyenler için yazdım” diyen Gürdal, kitabında hayatta hiçbir şeyin ona kolaylıkla gelmediğini anlattığına, ödediği bedelleri gözler önüne serdiğine işaret ediyor. Sadece blog yazılarından ve gezdiği yerlerden ismini duyanlar ile takipçilerinin kendisini tanımasını istediğini kaydediyor.

Gürdal ayrıca bunları ifade ediyor: “Bu kitabı Kanada’ya göç etmeyi düşünen herkes için yazdım. Yüksek beklentilerle dünyanın öbür ucuna gidip, sonra büyük hayal kırıklıkları yaşasınlar istemedim. Bunun yanında kendi gerçeklerimi kendime itiraf ettim. Bütün hayatımı olduğu gibi ve herşeyiyle anlattım. Kendimi iyileştirmek, yaralarımı sarmak, geçmişimle barışmak istedim. Çocukluğumda kanadı kırık bir kuş iken büyüdükçe uçmayı nasıl öğrendiğimi anlattım.

Denizaşırı Yalnızlık: Kanada’ya Gerçek Bir Göç Hikayesi – Yolda Kal

Kitabımın çok anlamlı bir amacı da var. Eğitim hayatımda karşılaştığım maddi sıkıntıları başka çocuklar yaşasın istemiyorum. O nedenle kitabın tüm gelirini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlıyorum. Yani alacağınız her kitap bir çocuğun önündeki umut dolu yolculuğuna ışık tutacak.

Hayatlarımız sevgiyle dolsun. Yollarımız açık olsun.”

Yazarın Kanada’ya göçünü, orada 12 yıl yaşadıklarını içeren kitap Atayurt Yayınevi tarafından basıldı. Kitap tüm kitapçılarda ve internet mağazalarında satışta.

Aşağıdaki bağlantıdan sevgili arkadaşım Yaprak ile yaptığım yol sohbetini okuyabilirsiniz.

Yol Sohbetleri – Yaprak Gürdal

1 Yorum

  1. Kitabıma güzel blogunda yer verdiğin için çok teşekkürler Güneş. Hayat öyle sürprizlerle dolu ki, seninle de iyi ki ikimizin de hayatında şu anda bulunmayan birisi sayesinde yollarımız kesişti. Ben de hayatın sürprizlerine inanmaya devam edeceğim. İyi ki arkadaşımsın.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.