En İyi Seyahat Blogları – 2013

Bir çok dostumun ve takip ettiğim bloglarla birlikte Yolda Kal sitesi de Uzakrota.com tarafından özenle seçilen 2013 yılının En İyi Seyahat Blogları arasında görmek beni oldukça mutlu etti.

en iyi seyahat blogları
2013’ün En İyi Seyahat Blogları

SEYAHATPEREST

Özge Altınok Lokmanhekim’in gezip görmüş olduğu yerler hakkında bilgiler verdiği blogunu bu listeye dahil etmezsek olmazdı. 15 yaşından beridir yollarda olan Özge 2010 yılından beridir anılarını Seyahatperest.com’a yazıyor.

GEZMEK GÜZEL

Yaklaşık 40 ülkede bulunup buralar hakkında detaylı anlatımı ile gezmek isteyen herkese bilgiler sağlayan Orhan Tuna’nın “Momondo Seyahat Blog Ödülleri” 2.si blogu Gezmekguzel.com’u listeye almadan olur mu?

YOLDA OLMAK

Kemal Kaya | Yolda Olmak
Kemal Kaya | Yolda Olmak

Kemal Kaya, yeni yerleri keşfetmeye bayılan, macera ruhunu sürekli yanında taşıyan bir blogger. 2 yıl boyunca Asya’yı ve Avustralya’yı gezdi, şimdi kendinden sonra gideceklere blogu üzerinden destek oluyor, biz de kendisini listemize 5 numaradan aldık.

ADIM ADIM SEYAHAT

Güneş AKDOĞAN | Arnavutluk
Güneş AKDOĞAN | Arnavutluk

21.yüzyılın Evliya Çelebisi Güneş Akdoğan, nasıl seyahat edilir den kamp yapmanın sırlarına kadar herşeyi sitesi üzerinden paylaşıyor. Takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

GEZİP GÖRDÜM

Sami Altınay, kendi halinde gezi sitesi sloganı ile yayına başladı fakat şu anda onbinlerce kullanıcıya en güncel bilgileri veren bu blogu takip etmenizi şiddetle öneriyoruz.

GÜRKAN GENÇ

Gürkan Genç, bir başarı öyküsü ve çoğu gence önemli bir örnek. Bisikletiyle dünyayı gezen bir seyyah olan Gürkan Genç, ilginç hikayelerini sitesi üzerinden ziyaretçileri ile paylaşıyor.

GEZİYORUM.NET

Emre Tok, iflah olmaz bir gezgin ve gezdiği tüm yerleri geziyorum.net aracılığı ile takipçileriyle paylaşıyor.

ÇOK OKUYAN ÇOK GEZEN

Sevil’e ne diyelim ki, o bir fenomen. Onun olmadığı bir listeye liste demeyiz arkadaş…

Aslında bu listeye dahil edemediğimiz fakat okumaktan çok zevk aldığımız “Yılın Takip Edilesi 3 Ası“nı da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1 – Çocukla Geziyorum 

2 – Gezi Partisi

3 – Keşfet TV

Kaynak: UzakRota.com

6 YORUM

  1. gerçektende hepsi güzel bloglar.hepsinin yerinde olup dünyayı gezmek muhteşem olurdu…

    • Dünya’yı keşfetmek herkesin yapabileceği bir şey aslında. Çoğumuz elimizdeki imkanları farketmek yerine hep iç geçirip dururuz.
      Mutlaka günün birinde yollarda bulursunuz kendinizi, hiç bilmediğiniz yerleri keşfederken.

  2. Reklam olan blogları beğenmiyorum.Ticari yazılara dönüşüveriyorlar. Bence gezgin ruhu amatör olmalı. Ben gerçek bir gezgini bir turda düşünmediğim gibi hayal bile edemiyorum.. Yukarıda bazı yazarların çalışmaları reklam mazereti için yazan sitelere dönüşmüş.

  3. Merhaba,
    Ben de blogum da gezdiğim yerleri değerlendiriyorum. Tarihi ve kültürel olgularını anlatıyorum. Beni de refere ederseniz sevinirim. En son, ‘Uşak Süslü Şehir’ yazım ve diğerlerine göz atmanız dileğiyle.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.