Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler

Sonbahar kapıda, ardından gelecek kış ayları için bir planınız var mı? Halen devam eden corona salgını hepimizi kısıtlamaya devam ediyor. Kış günlerinde daha fazla eve kapanmak da hiç hoş fikir değil bence. Böyle kara kara ne yapsam, bu sene kışı nasıl geçirsem diye düşünürken ufak ve basit bir liste yapmaya karar verdim. Karlı havada eğlenceli etkinlikler arasından hoşunuza gideni seçin ve şimdiden hazırlık yapmaya başlayın.

Listeye eklemek istedikleriniz, aklıma gelmeyen bir şeyler varsa yazının altında yorum bölümüne yazabilirsiniz. Şimdiden iyi üşümeler 🙂

Kış Yürüyüşü

Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler – Yolda Kal

Soğuk kış mevsiminde özellikle de karlı havada yürüyüşe çıkmak macera yaşamak isteyenlerin içini ısıtır adeta. “Kış günü yürüyüş ne alaka” demeyin. Başlangıç için yakın çevrenizde kısa bir tur atın, eminim devamı gelir. Termosta sıcak kahve veya çayınızı hazırlamayı unutmayın. Bu keyfe paha biçilemez.

Kış Kampı

Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler – Yolda Kal

Eğer karlı havada kamp yapmayacaksanız klasik kamp ihtiyaçlarıyla bu deneyimi yaşamanız mümkün. Ama kar yağma olasılığı varsa ekstra bilgiye ve malzemeye ihtiyacınız olabilir. Aman ha tedariksiz gitmeyin. Yoksa çok üşürsünüz benden demesi.

Kış Kampı İçin İpuçları

İglo İnşa Etme

Eskimo evi olarak bilinen iglo, hem çocukların hem de yetişkinlerin beğenisini kazanır. Eğer bir iglo inşa etme gibi bir düşünceniz varsa kar oranının ideal seviyede olması gerek. Ayrıca sağlam bir kürek ve buz kesmek için ufak testere lazım. Çok sabırlı değilseniz bu işe girişmeyin derim. Ama bana kalırsa bu şahane deneyimi fazla ertelemeden yaşamanızı tavsiye ederim. İglo nedir, nasıl yapılır diye merak edenler için buraya bir video bırakıyorum.

Kar Ayakkabısıyla Yürüyüş

Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler – Yolda Kal

Kar kıyafetleriyle tam takım bazı yerleri keşfe çıkmak soğuk günlerde size heyecan verecek bir aktivite olabilir. Ancak tedbir amaçlı bilmediğiniz bölgelere gitmemenizi tavsiye ederim. Ayrıca gezi için gerek duyduğunuz kıyafetleri satın almak zorunda değilsiniz. Saatlik ya da günlük olarak kiralama şansınız var. E o zaman gelsin keşifler, maceralar!

Ateş Çukuru ve Oturma Alanı İnşa Edin

Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler – Yolda Kal

Eskimo evi yapmak belki kış aktivitesi için biraz maliyetli olabilir. Siz de o halde evinizin bahçesi için bazı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Ateş çukuru ve oturma alanı misafirlerinizle keyifli anlar yaşamanızı sağlar. Hatta hazır eliniz değmişken bir de buz barı yapın. Biraz kar yağdıktan sonra gelsin kış partileri!

Haydi Kızakla Kaymaya!

Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler – Yolda Kal

Ufak çocuklar bile bilir. Kaymak için illa da kızağa gerek yok. Bazen çay tepsisi bazen plastik bir torba bile işinizi görür. Nesnenin ne olduğu fark etmeksizin zirveden aşağıya hızlı bir iniş heyecanı her şeye değer.

Kros Kayağı Kiralama

Karlı Havada Eğlenceli Etkinlikler – Yolda Kal

Kros kayağı aynı zamanda tur kayağı olarak da bilinir. Bir tepeden aşağı kayılan klasik kayakların aksine tur kayağı ile karlı düz yerlerde veya yokuş yukarı bile hareket edebilirsiniz. Adrenalin tutkunu olan kişilerin soğuk kış günlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlar. Tur kayağı aynı zamanda formda kalmanızın da en etkili yollarından biri. Kayış sırasında tepedeki kuyruklardan kaçınırsanız daha sağlıklı bir aktivite yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.