Seksen Günde Devri Alem – Jules Verne

Bugün size Jules Verne‘in 1873 yılında yazdığı unutulmaz eseri “Seksen Günde Devri Alem“i tavsiye etmek istiyorum. Eğer seyahat ve macera dolu hikayelerden hoşlanıyorsanız, bu kitap sizi büyüleyecek!

Dünya turu” denince aklınıza neler geliyor? İşte bu kitap, dünya turu yapma hayalini gerçekleştirmek isteyen bir İngiliz beyefendisi olan Phileas Fogg’un hikayesini anlatıyor. Sadece 80 günde tüm dünyayı dolaşma iddiasında olan Fogg, bu iddiasının dalga konusu olmasına rağmen sadık hizmetçisi Passepartout ile birlikte epik bir yolculuğa çıkıyor.

Kitap boyunca Fogg ve Passepartout, birbirinden farklı ülkeleri keşfediyorlar. İngiltere’den Fransa’ya, Hindistan’dan Çin’e kadar birçok yerde macera dolu anılar biriktiriyorlar. Okurken siz de farklı coğrafyaları, egzotik kültürleri ve heyecan verici olayları keşfedeceksiniz. İnanın bana, kitabın sayfaları arasında adeta yolculuk yapacak, dünya turu yapmanın tüm heyecanını hissedeceksiniz.

Phileas Fogg’un geçtiği rotanın detaylarını aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Büyük hali için görselin üstüne tıklayın.

Seksen Günde Devri Alem Rotası
Seksen Günde Devri Alem Rotası

“Seksen Günde Devri Alem”, Jules Verne’in akıcı üslubuyla yazılmış bir eser. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, size dünyayı geziyormuş gibi hissettirecek bir kitap. Verne’in ayrıntılı betimlemeleri, mekanları canlandırırken sizi büyüleyecek. Gerçekten, kitap sayesinde Fogg ve Passepartout’un yaşadığı deneyimleri kendi gözlerinizle görüyormuş gibi hissedeceksiniz.

Eğer “dünya turu” yapma hayaliniz varsa veya sadece farklı kültürleri keşfetmeye meraklıysanız, “Seksen Günde Devri Alem” tam size göre bir kitap. Hem macera dolu anlatımıyla sürükleyici bir hikaye sunuyor, hem de seyahat tutkusunu ateşleyecek kadar ilham verici.

Bu kitabı okurken, gerçekten dünyayı geziyormuş gibi hissedecek ve her bir sayfada yeni bir keşfe çıkacaksınız. Kendinizi macera dolu bir serüvenin içinde bulacak, farklı kültürlerle tanışacak ve belki de siz de bir gün gerçek bir dünya turuna çıkmak için ilham alacaksınız.

Kitaptan esinlenerek çekilen çok sayıda çizgi film, dizi ve film olsa da tam bir Jackie Chan hayranı olarak, Jules Verne’in romanından uyarlanan ve 1956’da aynı adlı filmin yeniden çevrimi olan 2004 yapımı filmi de izlemenizi tavsiye ederim. Seyahat, Jackie Chan, komedi ve macera dolu bu filmi izlememek için bir sebep göremiyorum.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.