Türkiye’de Araçla Gidilecek 5 Rota

“Türkiye’de Araçla Gidilecek 5 Rota” başlıklı yazımızda, yolculuğunuz boyunca gözlerinize inanamayacağınız manzaralar, unutulmaz anılar ve keşfetmenin heyecanını vaat eden rotaları sizler için derledim. Türkiye, zengin tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel çeşitliliği ile her türden gezgine hitap eden, keşfedilmeye değer bir ülke. Kendine has coğrafyası sayesinde, Türkiye’de araçla seyahat etmek, bu büyüleyici ülkenin gizli hazinelerini keşfetmek ve yerel halkın sıcak misafirperverliğini deneyimlemek için mükemmel bir yol sunuyor.

5. TEKİRDAĞ, UÇMAKDERE

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde bulunan Uçmakdere ile Trakya tanıtım gezisi sayesinde tanıştım. Geziye katılamamış olsam da sosyal medyadan an an takip etmiştim. Tüm gezi boyunca beni en çok şaşırtan yer Uçmakdere oldu. İstanbul’a bu kadar yakın bir mesafede, doğanın kalbinde yer alan bu eski Rum köyünün en büyük süprizi ise yamaç paraşütü yapılması.

Sizi şimdiden uyarıyorum. İstanbul’a bu kadar yakın mesafede bulunan muhteşem doğanın içinde, son derece ekonomik ücretlerle yamaç paraşütü yapmak yetmezmiş gibi üstüne bir gece de kamp kurarsanız şehre geri dönmek istemezsiniz.

Ulaşım: Uçmakdere’ye toplu taşıma ile ulaşmak maalesef zorlu bir seçenek. Tekirdağ’dan minibüsle ulaşmak mümkün olsa da haftanın sadece belirli günlerinde servis olduğu söyleniyor. Bu yüzden özel araçla ulaşım şart. İstanbul’dan TEM otoyolunu kullanıp Kınalı çıkışından Tekirdağ yönüne devam etmeniz gerekiyor. Tekirdağ’ı geçtikten sonra Kumbağ’a devam edip burayı da geçerek orman yolundan önce Yeniköy ardından Uçmakdere’ye varabilirsiniz. İstanbul – Uçmakdere arası yaklaşık 180 km mesafede.

Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapmaya ne dersiniz? | Fotoğraf: Cüneyt DURHAN

3 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.