Yeni Yıl, Yeni Ay, 3 Röportaj

Yeni yıl, yeni projeler ve yeni röportajlarla başladı. Yaşadıklarımı, deneyimlerimi, başımdan geçenleri ve düşüncelerimi aktarmak için röportajlar son derece faydalı oluyor. Her röportajda farklı sorulara farklı cevaplar vermek benim için de yaşadıklarımı bir kez daha gözden geçirmek anlamına geliyor.2014 yılı çok hoşuma giden ve keyif aldığım 3 röportajla başladı.

Yeni Yıl Gecesi Öğrenci İşleri TRT Radyo

2013’ün son gününde, 31 Aralık akşamı TRT Radyo’da yayınlanan Öğrenci İşleri programına telefonla katıldım. Geçen sene yürüyerek seyahatimin sonunda stüdyo konuğu olarak katıldığım programda bu sene de Okyanus yolculuğunu ve yakın gelecek planlarımı konuştuk. Öğrenci işlerinin yayınlanan son programı olan yeni yıl gecesinde bana da yer vermeleri son derece hoşuma gitti. Program kaydını buradan dinleyebilirsiniz.

Esquire Dergisi Röportajım

Kasım 2013’de Ece ARAR‘ın davetiyle katıldığım Aloft Bursa otelindeki tanıtım gününde tanışmaktan büyük mutluluk duyduğum Tolga AKYILDIZ ile harika sohbetler etmiştik. İzmir’e döndükten sonra bana yolladığı eposta motivasyon ve mutluluk sebebim oldu. Esquire dergisinin yeni yıl Ocak 2014 sayısı için Tolga AKYILDIZ ile biraz farklı ve çokca keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Röportaj Esquire dergisinde olunca tabii az biraz özel hayata da değindik. 🙂

Esquire dergisi Ocak 2014
Esquire dergisi Yeni Yıl, Ocak 2014

Motor Boat & Yachting Röportajım

Yeni yıl için yaptığım üçüncü röportajı Motor Boat & Yachting dergisi için Kadir PIRASOĞLU ile gerçekleştirdik. Şimdiye kadar yer aldığım röportajlardan çok farklı bir süreç yaşadığımı özellikle belirtmek isterim. Röportajdan önce sevgili Kadir blogumu özenle okumuş ve incelemiş. İlk olarak internet üzerinden karşılıklı sohbet ettik. Okyanus yolculuğumu detaylarına kadar konuştuk. Ardından sorular geldi, cevaplar verdim. Fotoğraflar özenle seçildi. Ardından son detayları bir kez daha konuştuk. Hatta o kadar ki bir fotoğrafta yakaladığım balığın cinsine kadar gitti sohbet. Ben de tam bilmediğimden balık atlaslarını karıştırdım. Kadir de balıkçı arkadaşlarına sormuş, soruşturmuş. Öylesine ince, özenli bir röportaj benim için de keyifli oldu. Kadir PIRASOĞLU’nun tüm bu özenli çalışması sonucu Teknestop maceram çok keyifli bir hikaye şeklinde Motor Boat & Yachting Ocak 2014 sayısında yer aldı.

Motor Boat & Yachting Ocak 2014
Motor Boat & Yachting Ocak 2014

Ben ve daha bir çok sıradışı seyahatler yapanlara medyadan destek gelmesi sevindirici olsa da genel anlamda yeterli olduğunu düşünmüyorum. Son yıllarda sayısı gitgide artan seyahat temalı dergilerin her ay bir kaç sayfasını bu tür röportajlara, yazılarımıza ayırmasını diliyorum.

2 YORUM

  1. Yazmak için biraz geç kaldım sanırım Güneş.. Gerçi röportajla başlayan iletişimimiz sonra arkadaşlığa dönüştü.. Güzel de oldu.. Benim de merak ettiğim bir konuydu tekne otostop. Hem kafamdaki soruların bir kısmına yanıt buldum hem de keyifle yazdım. Paylaşımının son kısmına kendim ve dergim için cevap vereyim. Biz her zaman bu tür hikayelere açığız..Ama bazen takipte eksik kalabiliyoruz.. Bizimle iletişime geçen kimseyi geri çevirme adetimiz de yok. Yeter ki içinde deniz kokusu olsun 🙂

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.