Sabiha Gökçen Havalimanı

Trafik ve ulaşım konusunda zorlu şartlara sahip İstanbul’a seyahat edenlerin zaman kazanmaları için Sabiha Gökçen Havalimanı son derece harika fırsatlar sunuyor.

İstanbul özellikle doğu-batı yönünde seyahat etmek isteyenler için bir merkez konumunda. Asya ile Avrupa’yı karadan olduğu kadar havayolundan da birbirine bağlayan, tüm merkezler için merkezi aktarma noktası konumunda. Durum böyle olunca seyahat esnasında İstanbul’a uğramak, bazen iş bazen de arkadaş ziyareti veya sadece şehri gezmek amacıyla kısa süreli de olsa İstanbul’da bulunmak güzel bir fırsat olabiliyor. Son derece büyük bir şehir olan İstanbul’da zaman her şey anlamına geliyor

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı büyük ve orta gövdeli uçaklara aynı anda hizmet verebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama
Sabiha Gökçen Havalimanı

Son derece modern bir yapıya sahip olan havalimanı iç ve dış hatlar için gitgide popular hale gelen bir aktarma merkezi olmuştur. Havalimanı bünyesinde yer alan restoran, kafe, büfe, otopark, araç kiralama gibi hizmetler de son derece kullanışlı ve yeterli miktardadır.

Anadolu yakası Pendik / Kurtköy’de yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İstanbul’u ziyaret edecekler için ulaşım imkanları ile son derece büyük avantaj sağlamaktadır. Havalimanı Kadıköy’e 40 km, Pendik’e 12 km ve Taksim’e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna olan 1.5 km bağlantısıyla ulaşım açısından da son derece rahat bir trafiğe sahiptir.

İSTANBUL’A ZAMAN AYIRIN

İstanbul’da kısa süreliğine bulunacak olanlar için merkezi yerlere hızlı ulaşım son derece önemlidir. Dünyaca ünlü İstanbul trafiğinde daha az vakit harcayarak şehrin tadını çıkarmayı kim istemez ki?

İstanbul’dan başka bir şehre veya dış hatlara aktarma mı yapacaksınız? Belki de uzun süren yorucu seyahatinizden yeni dönüyorsunuz ve İstanbul’dan aktarma yaparak evinize döneceksiniz. Veya sadece iş, görüşme amaçlı kısa süreli bir İstanbul geziniz var.

Istanbul-Arac-Kiralama
İstanbul

Sebebiniz her ne olursa olsun şehirde bulunduğunuz kısa süreyi en etkili biçimde kullanmanız mümkün. Sabiha Gökçen Havalimanı bu tür durumlar için konumu ve merkeze olan mesafesi ile büyük avantaj sunuyor.

Konumu, barındırdığı hizmetleri, kapasitesi ve ulaşım kolaylığı gibi avantajlara sahip olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan bir çok uçuş da son derece ekonomik fiyatlara sahiptir. Uçak biletinden yapacağınız tasarrufu İstanbul’da oto kiralama seçeneğine harcayarak zaman kazanabilirsiniz.

Toplu taşımanın karmaşasına ve vakit kaybına girmeden istediğiniz yere hızlıca ulaşmak son derece pratik bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır.

Sabiha gökçen araç kiralama servisleri ile toplu taşımada vakit kaybetmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde boğaza ulaşıp lezzetli bir yemeğin tadına varabilir, tarihi yarımadaya ulaşarak muazzam güzellikteki eserleri ziyaret edebilir veya basitçe Kadıköy’de dostlarınızla buluşup eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

4 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.