Erken Rezervasyon Avantajlarını Kaçırmayın!

Son dakika rezervasyon yaptırarak otellerden indirimli konaklama fırsatı yakalamak artık pek mümkün görünmüyor. Genelde son dakikada indirim alındığı söylenen yerleri incelediğimde karşıma hep benzer yerler çıkıyor. İkinci sınıf, kısıtlı imkanlara sahip oteller. Uzun süre seyahat eden deneyimli gezginler erken rezervasyon yaptırmanın avantajlarını çok iyi bilirler. Özellikle önceden belirli olan izin günleriniz için erken rezervasyon yaptırarak yüksek oranda indirimden faydalanabilirsiniz. Böylece konaklama giderlerini düşük tutarak gittiğiniz yerde yeme-içme, eğlenme, alış-veriş, müze, konser gibi etkinliklerden daha çok fayda sağlayabilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce internetten erken rezervasyon otelleri ile ilgili araştırma yapmayı ihmal etmeyin. Günümüzde erken rezervasyon fırsatlarını bir arada sunan, gelişmiş arama motoruna sahip web siteleri mevcut. Bazı dönemler %50’ye varan indirimler yakalayabilir böylece hostel fiyatına gayet konforlu ve lüks bir otelde konaklayabilirsiniz. Kaliteli bir otelde yarı fiyatına konaklamayı hangi seyahat sever istemez ki?

Kısıtlı Oda Sayıları, Düşük Fiyatlar

Otellerin düşük fiyattan sundukları oda sayıları kısıtlı ve önceden belirlidir. Erken rezervasyon yaptırmak yerine son dakikaya kalırsanız büyük ihtimalle indirimli fiyat avantajlarından yararlanamazsınız. Erken rezervasyon yaptırdığınız zaman mümkün olan en düşük fiyatı da garanti altına almış olursunuz. Böylece zaman ilerledikçe artan fiyatlardan etkilenmezsiniz. Bazı durumlarda bu şekilde haftada yüzlerce dolar tasarruf etmeniz mümkün.

Bazı erken rezervasyon otelleri müşterilerine ek imkanlar da sunabiliyor. Mutfaklı oda,  daha güzel manzaralı oda, mikrodalga, yarım pansiyon yerine tam pansiyon konaklama gibi imkanlardan erken rezervasyon yaptıranlar öncelikli olarak faydalanabilir. Konaklamayı düşündüğünüz otelin tüm imkanlarından en ekonomik şekilde faydalanmayı isterseniz erken rezervasyon seçeneklerini gözden geçirmeyi unutmayın. Sona kalan müşterilerin koridorun sonunda, binanın arkasına bakan odalarda konaklamak zorunda kalması çok sık karşılaşılan bir durumdur.

hotel-booking

Erken rezervasyonun belki de en büyük avantajı seyahat öncesinde zihninizin rahat olmasıdır. Uzun bir yolculuğun ardından, gece vakti, konaklamayı düşündüğünüz otel veya hostelin kapısına kadar gelip boş oda olmadığını duymak sanırım kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Özellikle yoğun sezon günlerinde kalacak bir yer arayan, ellerinde valizle bıkkın ve yorgun turistleri görmek mümkün. Seyahat ederken ihtiyacınız olan son şey sırtınızda çanta ile gece vakti, bilmediğiniz bir şehirde, günün yorgunluğunu atacak bir oda bulmak için saatlerinizi harcamaktır. Erken rezervasyon ile odanızı garanti altına almakla kalmaz aynı zamanda seyahatinizi de daha rahat planlayabilirsiniz.

Son dakikayı bekleyerek düşük fiyat almayı ummak yerine erken rezervasyon yaptırarak çok iyi indirimleri yakalamak daha akılcı bir çözümdür. En iyi fiyatı garantilemenin dışında ekstra hizmetler alabilir, zihniniz rahat bir şekilde seyahat edebilir, seyahatinizi önceden daha kesin planlayarak özellikle kısa süreli seyahatlerde en yüksek faydayı sağlıyabilirsiniz. Çok sık seyahat edenler her zaman kalacağınız odayı önceden rezerve etmeniz gerektiğinde hemfikirdir.

Erken rezervasyon ile “Özür dileriz, hiç boş odamız kalmadı!” sözünü kendinizden uzak tutabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.