OBilet: Türkiye’nin Sanal Otogarı

Yürüyerek seyahat etmediğim zamanlarda çoğunlukla ilk tercihim otobüs seyahati olmaktadır. Ekonomik seyahat seçeneği sunması, camdan dışarıyı izleme şansı sunması, mesafeye göre geceyi  yolda geçirip konaklama masrafından kurtarması benim için geçerli sebeplerdir. Çoğu kişi uzun süren otobüs yolculuklarından hoşlanmıyor olsa da ekonomik seyahat etmeyi tercih edenler için halen favoriler arasında yer almaktadır. Özellikle Türkiye’de otobüs firmaları arasındaki rekabetin hizmet kalitesini yükseltmesi eminim benim gibi bir çok kişiyi de son derece memnun bırakıyor. Çocukluğumda İzmir – Adana arasında yolculuk yaptığımız otobüsleri hatırlıyorum da… Eskiye oranla şu an kullandığımız otobüsler özel jetler kadar konforlu sayılabilir.

Yurtdışındaki ülkelerin aksine Türkiye, otobüs yolculuğu konusunda çok geniş ve konforlu seçeneklere sahip. Yüzlerce firma binlerce noktaya sürekli ulaşım sağlıyor. Rekabetin bu denli yüksek olduğu otobüs terminallerinde birbiri ardına sıralanmış firmalar, çığırtkanları ile yolcu kapmak için büyük uğraş veriyor. Her ne kadar otobüs yolculuklarından büyük zevk alsam da terminallerin karmaşasında otobüs bileti derdine düşmekten hiç haz almıyorum.

Teknolojinin hayatımıza kattığı bir çok yeniliğin arasında terminallerin karmaşasında en uygun seferi, fiyatı ve firmayı arayarak vakit kaybetmemizi önleyecek harika bir bilet sitesi mevcut: oBilet!

OBİLET İLE KOLAY YOLCULUK

Bolu Abant etkinliğinde tanıştığım oBilet’in kurucusu iki genç, Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak, öğrencilik dönemlerinde otobüs bileti bulmak için çektikleri sıkıntılardan yola çıkarak böyle bir girişimde bulunmuşlar. Sonuçta çok kısa sürede popüler olan, 1 milyondan fazla biletin satıldığı, telefon uygulamasının ulaştırma alanındaki dev firmalarla başa baş kullanıldığı bu harika platform ortaya çıkmış.

oBilet ile istediğiniz noktalara giden otobüs seferlerini görebilir, farklı firmaların sefer saatlerini ve bilet fiyatlarını karşılaştırarak ucuz otobüs bileti satın alabilirsiniz. Geriye sadece çantanızı alıp koltuğunuza oturmak kalıyor. oBilet uygulamasını Android ve ios sisteme sahip telefonunuza yükleyerek işlemlerinizi oldukça kolay halledebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.