Promosyonlu uçak biletlerini yakalamak ekonomik seyahatin ilk adımını oluşturuyor. Bazen haftalarca arama yapıp en uygun tarihte mümkün olan en ucuz uçak biletini yakalamak için deliye döndüğünüz olmuyor mu? Aylar öncesinden seyahat planı yapıp, uçak bileti aldıktan sonra o ya da bu sebeple planınızı değiştirmek zorunda kaldınız mı? En can sıkıcı senaryo da bu olsa gerek. Seyahate sayılı günler kala hiç hesapta olmayan sebeplerle uçak biletimi iptal etmek istediğimde, elimdeki tek seçenek bileti yakmak oluyor. Hepimizin bildiği gibi özellikle promosyonlu uçak biletlerinde iptal ya da değişiklik hakkı tanınmıyor. Aynı dertten muzdarip olanlar için harika bir haberim var.

Promosyonlu ya da promosyonsuz her uçak biletini, hangi sebebe bağlı olursa olsun, üstelik uçağın kalkmasından sadece 3 saat öncesine kadar iptal edebileceğinizi söylesem. Hem de  iptal edilen bilet ücretinin yüzde 90’ını iade alabileceğiniz bir iptal işleminin mümkün olduğunuz söylesem ne dersiniz? Şaka yaptığımız düşünebilirsiniz fakat Generali Sigorta güvencesiyle ve sadece Enuygun.com kullanıcılarına özel olarak başlatılan “Bilet İptal Güvencesi” ile artık ekonomik seyahat etmek çok daha kolay.

Bu uygulamadan faydalanmak için öncelikle Enuygun.com sitesine üye olmalısınız. Ardından Enuygun.com üzerinden biletinizi alırken “Bilet İptalli Seyahat Sigortası” yaptırarak biletinizi koruma altına alın. Poliçe bedeli bilet tutarının yaklaşık %10’u civarında. Kabul edilebilir bir rakam. Bu sayede yurtiçi ve yurtdışı almış olduğunuz biletinizi “Bilet İptal Güvencesi” ile koruma altına almış oluyorsunuz. Bu sayede uçuştan 3 saat öncesine kadar biletinizi iptal etseniz dahi ödediğiniz ücretin %90’ını iade alabiliyorsunuz.

Bilete özel bu sigorta uygulaması benim çok hoşuma gitti. Generali sigorta ve enuygun.com’un birlikte sunduğu bu uygulama sayesinde aylar öncesinden denk geldiğim kampanyalar için endişe etmeden daha rahat bilet almayı düşünebilirim. Sizin de bütçenize fayda sağlayacağından hiç şüphem yok.

 

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.