Ülkelere Göre Evler

Farklı coğrafyalara seyahat etmek aynı zamanda farklı ülkelerde yaşayan insanların yaşamlarına da tanık olmayı beraberinde getiriyor. Coğrafi şartlar, geçmişten günümüze uzanan gelenekler, toplumsal değer yargıları sadece yaşamı değil aynı zamanda evlerimizin de tarzını belirler. Japonlar az eşyaya sahip evleri, Fransızlar sanatsal dekorları, Türkler ise özenle hazırlanmış ve her daim hazır tutulan misafir odaları ile tanınır. Ülkelere göre evler sandığınızdan çok daha büyük farklılıklar gösterir. Bu sebeple seyahat ederken fırsatını bulduğunuz her an orada yaşayan birisinde misafir olmak, evinde vakit geçirmek size düşündüğünüzden çok daha fazla bilgi sunacaktır.

Ev tasarımları konusunda hizmet veren Homify sitesi yaptığı geniş çaplı araştırma ile ülkelere göre evlerin profilini çıkarmış. Yaklaşık 3 milyon kullanıcısından topladığı verileri derleyip Almanya, Arjantin, Brezilya, Hindistan, Türkiye, Japonya gibi ülkelerde tercih edilen evlerin tarzlarını belirlemiş. Bu sene dağ köyüne yerleşmeyi düşündüğüm için müstakbel evimle ilgili hayallerimi plana çevirme aşamasındayım. Hazırlanan infografikte  İspanyol ev tarzı favorim oldu. Keyifli oturma odası, güzel banyo ve rahat yatak odasına kim hayır diyebilir ki?

Dünya nasıl yaşıyor? homify

2 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.