Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun

Bilgisayar oyunu oynamayan kaldı mı? 90’ların atari makinelerinden beri bilgisayar oyunlarına ilgim var. Oyun başında saatlerce vakit geçirmesem de ara sıra açıp kafamı dinlendirmek, can sıkıntısını geçirmek veya bazen sadece zaman öldürmek için oynadığım farklı oyunlar var. Burada, aynı zamanda süper eğlenceli ve mütevazı sistem gereksinimleri olan, seyahat ederken keyifle oynayabileceğiniz 10 oyun bulacaksınız.

Seyahat ederken de oyun oynamaktan geri kalmıyorum. Çoğu zaman tek kişilik strateji oyunlarını tercih etsem de bazen arkadaşlarımla birlikte online oyun açıp eğlendiğimiz oluyor.

Seyahat ederken yanınızda taşıdığınız sıradan bir laptop veya telefon, tablet gibi cihazlarda bu oyunları keyifle oynayabilirsiniz.

Mini Metro

Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun – Yolda Kal

Toplu taşımaya çok sık binerim ve her seferinde bu karmaşık sistemlerin nasıl çalıştığını düşünmeden edemem. Planlama, kazı (metrolar için), demiryolu hatlarının döşenmesi. Bunlar önemli şeyler, ancak toplu taşımaya güvenen çoğumuzun aklının ucundan bile geçmez.

Mini Metro oyununda değil! Gerçek şehirlerin haritalarından ilham alan Mini Metro, sizi Paris, Şangay ve New York gibi şehirlerde metro hatları döşemekle görevlendirir. Sadece mükemmel bir bulmaca oyunu değil. Bir dahaki sefere bir metro haritasına baktığınızda muhtemelen size yepyeni bir bakış açısı kazandıracak.

The Longest Journey

Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun – Yolda Kal

En Uzun Yolculuk – The Longest Journey şimdiye kadar yapılmış en güzel point & click oyunlarından biri. Bu listede yer almaması düşünülemezdi.

The Longest Journey, bilim ağırlıklı Stark ve sihir dolu Arcadia gibi farklı boyutları kapsayan çatışmanın içine çekilen sanat öğrencisi April Ryan’ın hikayesini anlatıyor. İlk olarak 2001’de yayınlanan The Longest Journey, Dreamfall ve Dreamfall: Chapters şeklinde iki yarı devam bölümü içeriyor, ancak orijinali hala en iyisi. Macera ve bulmaca sevenler için güzel seçenek.

CS: Go

Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun – Yolda Kal

Oynaması ücretsiz Counter-Strike: Global Offensive, neslinin tartışmasız en ikonik FPS oyunlarından biridir. Yeni panorama kullanıcı arabirimi oyun keyfini arttırıyor. Uzun yolculuklarda arkadaşlarını özleyenler için uzaktan da olsa Counter Strike gecesi eğlenceli olmaz mı? Burada oyun biraz bahane, arkadaşlarla eğlence şahane durumu söz konusu. Oynamak isteyenler için: Counter-Strike 1.6 İndir

80 Days

Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun – Yolda Kal

80 Days, son derece leziz seyahat oyunudur. 80 Days oyunu Jules Verne’in 80 Günde Devri Alem kitabından ilhamla ve steampunk dokunuşla uyarlanmış. Oyunda sadık hizmetkar Passepartout ile dünya çapında bir gezide işvereniniz Phileas Fogg’a eşlik ediyorsunuz. Tren, gemi veya robot at ile dünyanın çevresini dolaşmalı ve 80 günlük süre bitmeden Londra’ya geri dönmelisiniz.

Dünya Fuarı’nda Paris’te kaybolun. Amerika’daki boks maçlarında eğlenin. Kuzey Kutbu’nu ziyaret edin. Inkle tarafından geliştirilen oyun, keşfedilecek neredeyse sınırsız bölümle kendi maceranı seçmenize olanak sağlıyor. PC sürümünü tavsiye etsem de, hafif seyahat ediyorsanız cep telefonunuzda da oynayabilirsiniz.

Baldur’s Gate II

Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun – Yolda Kal

Baldur’s Gate II’yi 90’larda atari ve ardından Amiga ile tanışmış dönemdaşlarıma bir selam vermek için listeye ekledim. Herhangi bir Infinity Engine oyununu kolayca seçebilirdim.

1) Hepsi bir çok dünyayı keşfetmeyi içerir.

2) Son derece uzunlar, bu nedenle seyahatiniz sırasında oyunun bitmesi mümkün değildir.

3) Eski olduklarından, ortalıkta dolaşan hemen hemen tüm elden düşme dizüstü bilgisayarlarda (veya iPad/Android tabletlerde) çalışırlar.

4) Şimdiye kadar yapılmış en iyi RPG’ler bu serilerden çıkmıştır.

Papers, Please

Seyahat Ederken Keyifle Oynayabileceğiniz 10 Oyun – Yolda Kal

Herhangi bir seyahatin en kötü yanı: Pasaport kontrolü. Sert bakışlar, iki, üç kez kontrol edilen pasaportlar, garip sorular, gergin atmosfer.

Sınır polislerinin de işi kolay değil – en azından Sovyet Bloku benzeri ülkede çalışanlar. Son derece retro grafik ve seslere sahip bu ilginç oyunda görkemli Arstotzka ülkesi girişinde çalışan sınır polisi rolündesiniz. Yalnızca “doğru” kişilerin geçebildiğinden emin olmak için insanların pasaportlarını ve diğer belgelerini kontrol etmekle sorumlusunuz. Kocanın evrakları yerinde ama eşinin evrakları tam değil mi? Zavallı gariban ülkeye girmek istiyor ama pasaportu veya evrakları mı eksik? Bu mükemmel etik muamma içinde vakit öldürmek için eğlenceli oyun.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.